יום רביעי ה-14.7

עבור משתתפי הכנס באופן מקוון:

קישור לשידור בעברית: https://youtu.be/y6cip1eOZtQ

קישור לשידור באנגלית: https://youtu.be/HIvNv8k9iM4

קישור לשידור בערבית: https://youtu.be/aGwEmO01cr4

08:45-09:00 – מילות פתיחה (פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה. מר נחשון צוק, סגן ראש העיר חיפה. פרופ' אילנה ברמן-פרנק, ראש ביה"ס למדעי הים ע"ש צ'רני באוניברסיטת חיפה)

09:00-10:00 מביאים את הים לכתה

  1. ארז גרטי (מכון דווידסון) – מביאים מדע דרך הדלת האחורית

  2. יוסי חיימס, עומר פרטר ויעל אלנתן (התיכון החברתי, חיפה) - הקמת התיכון והמגמה הימית בבת גלים, "קסם ,תובנות ,קשיים ומבט לאופק".

  3. יוסי אלרן (מכון דווידסון) – חדשנות בחינוך מדעי

  

10:00-10:15 צלילה עמוקה – הצגת פרוייקט  ME-SEA (דני וויליאמסון, ארז גרטי והדר אלישיב)

10:15-10:30 צלילה עמוקה – ראיה (טלי טרייביץ, מישל פלטניק ותמר טננבאום)

10:30-11:00 הפסקת קפה

11:00-12:30 מביאים את הכתה לים

  1. יוחאי פלצור (רשות הים, עיריית חיפה) – סירת המפרש ככתת לימוד

  2. דרור אנג'ל (אוניברסיטת חיפה) – מדוזות בע"מ – מדע אזרחי והשימוש במדוזה כאמצעי לחשיפת הציבור לחי ולסביבה הימית

  3. ראובן יוסף (אוניברסיטת בן גוריון וביה"ס רבין, אילת) – הנגשת מחקר מדעי (בים סוף) לתלמידי תיכון

  4. נועה שנקר (אונ' ת"א) - מגלים את הים- מעורבות חברתית ככלי למידה באקדמיה

  5. רפי יעבץ ותמר שמש (ביה"ס רמות ים) – עבודת חקר ככלי להעמקה

12:30-12:45 צלילה עמוקה – צליל (נעמה חריט-יערי, מעיין צדקה וורד שפירא)

12:45-13:30 ארוחת צהריים

13:30-14:00 – הרצאות בזק (אולם ספדיה): טל נחשונוב, אושרת בן-חמו, פרג' סרור ונעמי מגני, מיקי קיסרי -  תחרות אדם וים, כריסטיאן לבר – מוזיקת המדע, תומר ברוך – חיות ים וסינתיסייזרים.

14:00-15:30 – פעילויות מקבילות: "מושב לא-פוסטרים", אומנות סאונד ווידאו, "ארון פלאים", סיורים והרצאה על ניווט טרם עידן ה- GPS.

15:30-15:45 צלילה עמוקה – תקשורת (טל לוצאטו-כנען, ליאור בן-גיא, תמר גורקה-קליינר)

15:45-17:15  לראות, לשמוע, לחוש וליצור את הים

  1. ליזה בורלא (אוניברסיטת פנסילבניה) – על ארונות פלאים

  2. עבּד עזבּ (אקו-אושן) - הים בתרבות הערבית - מרומנטיקה למציאות

  3. אודי אדלמן ואביטל ברק (המרכז לאמנות דיגיטלית חולון) - אטלס חזותי למשברי-מים ים תיכוניים

  4. איזבל רביירה (מכון סקריפס לאוקיאנוגרפיה) – "אני מוחה" – נואבה טרובה כהיסטוריה וארכאולוגיה כהתנגדות

  5. ג'רי ברת'ולומיו (אוניברסיטת מדינת אורגון) – נשק להשמדה מיקרונית – שימוש באמנות ובמוזיקה על מנת להבין אקולוגיה של טפילים

17:15-17:45 – הפסקת קפה

17:45-18:25 פני צ'יסהולם (MIT) ומולי באנג (סופרת ומאיירת, וודס הול) – מחזורי האוקיאנוס והחיים בים בספרי ילדים מאויירים: שיחה

18:25-19:00 מנו פרקש (סטנפורד) – TBD

20:30-22:00 – סיור מודרך של קו החוף של חיפה כשהעיר פוגשת את הים (ברישום מראש)

מושב 1

 אולם ספדיה (הרצאות בעברית, תרגום סימולטני לאנגלית ולערבית)

מושב 2

אולם ספדיה (הרצאות בעברית, תרגום סימולטני לאנגלית ולערבית)

מושב 3

פעילות רב-תחומית (אולם ספדיה, מרחב ביה"ס למדעי הים)

מושב 4

אולם ספדיה (הרצאות באנגלית, תרגום סימולטני לעברית ולערבית)

מושב 5

הרצאות מליאה (אולם ספדיה, באנגלית, תרגום סימולטני לעברית ולערבית)